Säljare, kund och Volvo

Tjänstebil - lösningen till ditt företag

Är du tjänstebilsförare, småföretagare eller vagnparksansvarig på ditt företag? Oavsett vilket är Bilias Företagstjänst din perfekta partner för allt som har med ditt företags tjänstebil att göra. 

Från bilval till finansiering

Vi har stor erfarenhet av både små och stora företag med alla typer av bilbehov. Med ett brett utbud av bilar för omgående leverans kan vi erbjuda finansiering, serviceabonnemang och försäkring – allt för ett smidigare bilägande. Kontakta någon av våra företagssäljare i vår KAM-grupp för en analys av ditt företags behov.

Våra företagssäljare

Freddie Helgesson

Freddie Helgesson

Region Väst
Key Account Manager 
Telefon: 010-497 70 37
Freddie.helgesson@bilia.se

Ali Avcu

Ali Avcu

Region Väst
Key Account Manager
Ali.avcu@bilia.se

Björn Brodin

Björn Brodin

Region Stockholm
Försäljningschef Företag
Telefon: 010-497 04 16
Bjorn.Brodin@bilia.se

David Montague

David Montague

Region Stockholm
Key Account Manager
Telefon: 010-497 01 13
David.Montague@bilia.se

John Borg

John Borg

Region Stockholm
Key Account Manager
Telefon: 010-497 02 22
John.Borg@bilia.se

Fredrik Tiilikka

Fredrik Tiilikka

Region Stockholm
Key Account Manager
Telefon: 010-497 01 12
Fredrik.tiilikka@bilia.se

Peter Nyman

Peter Nyman

Region Syd
Försäljningschef Företag/KAM
Telefon:  010-497 94 07
Peter.Nyman@bilia.se

Magnus Winkvist

Magnus Winkvist

Region Syd
Key Account Manager 
Telefon: 010-497 94 29
Magnus.Winkvist@bilia.se

Jan Karlsson

Jan Karlsson

Region Syd
Key Account Manager
Telefon: 010-497 95 24
Jan.karlsson2@bilia.se

Erik Hjerpe Alm

Erik Hjerpe Alm

Region Skaraborg
Key Account Manager
Telefon: 010-497 67 20
Erik.HjerpeAlm@bilia.se

Dan Jernebring

Dan Jernebring

Region Mälardalen
Key Account Manager
Telefon: 010-497 25 34
dan.jernebring@bilia.se

Michael Sånglöf

Michael Sånglöf

Region Mälardalen
Key Account Manager
Telefon: 010-497 34 36
Michael.Sanglof@bilia.se