Man kör företagsbil

Tjänstebil - lösningen till ditt företag

Är du tjänstebilsförare, småföretagare eller vagnparksansvarig på ditt företag? Oavsett vilket är Bilia Fleet din perfekta partner för allt som har med ditt företags fordon att göra.

Från bilval till finansiering

Vi har stor erfarenhet av både små och stora företag med alla typer av bilbehov. Med ett brett utbud av bilar för omgående leverans kan vi erbjuda finansiering, serviceabonnemang och försäkring – allt för ett smidigare bilägande. Kontakta en Key Account Manager för en analys av ditt företags behov.

Våra företagssäljare

Ali Avcu

Ali Avcu

Region Väst
Key Account Manager
Ali.avcu@bilia.se

Björn Brodin

Björn Brodin

Region Stockholm
Försäljningschef Företag
Telefon: 010-497 04 16
Bjorn.Brodin@bilia.se

David Montague

David Montague

Region Stockholm
Key Account Manager
Telefon: 010-497 01 13
David.Montague@bilia.se

Fredrik Ringnell

Fredrik Ringnell

Region Stockholm
Key Account Manager
Telefon: 010-497 11 23
Fredrik.Ringnell@bilia.se

Dan Jernebring

Dan Jernebring

Region Mälardalen
Key Account Manager
Telefon: 010-497 25 34
dan.jernebring@bilia.se

Michael Sånglöf

Michael Sånglöf

Region Mälardalen
Key Account Manager
Telefon: 010-497 34 36
Michael.Sanglof@bilia.se

Magnus Winkvist

Magnus Winkvist

Region Syd
Key Account Manager 
Telefon: 010-497 94 29
Magnus.Winkvist@bilia.se

Johan Henriksson

Johan Henriksson

Region Skaraborg
Bilförsäljning Transportbilar 
Telefon: 010-497 68 99
johan.henriksson@bilia.se