Säljare, kund och Volvo

Tjänstebil - lösningen till ditt företag

Är du tjänstebilsförare, småföretagare eller vagnparksansvarig på ditt företag? Oavsett vilket är Bilias Företagstjänst din perfekta partner för allt som har med ditt företags tjänstebil att göra. 

Från bilval till finansiering

Vi har stor erfarenhet av både små och stora företag med alla typer av bilbehov. Med ett brett utbud av bilar för omgående leverans kan vi erbjuda finansiering, serviceabonnemang och försäkring – allt för ett smidigare bilägande. Kontakta någon av våra företagssäljare i vår KAM-grupp för en analys av ditt företags behov.

Våra företagssäljare

Richard Lanner

Richard Lanner

Region Väst 
Försäljningschef KAM 
Telefon: 010-497 72 29
Richard.Lanner@bilia.se

 

Andreas Jönsson

Andreas Jönsson

Region Väst
Key Account Manager 
Telefon: 010-497 70 37
Andreas.Jonsson@bilia.se

Jonathan Sjövall

Jonathan Sjövall

Region Väst
Business Account Manager
Telefon: 010-497 70 96
jonathan.sjovall@bilia.se

Björn Brodin

Björn Brodin

Region Stockholm
Försäljningschef KAM
Telefon: 08-734 74 16 
Bjorn.Brodin@bilia.se

David Montague

David Montague

Region Stockholm
Key Account Manager
Telefon: 08-734 71 13
David.Montague@bilia.se

Dennis Gammal

Dennis Gammal

Region Stockholm
Key Account Manager
Telefon: 08-734 73 65
Dennis.Gammal@bilia.se

Magnus Winkvist

Magnus Winkvist

Region Syd
Key Account Manager 
Telefon: 010-497 94 29
Magnus.Winkvist@bilia.se

Peter Nyman

Peter Nyman

Region Syd
Key Account Manager 
Telefon: 040-31 10 07
Peter.Nyman@bilia.se

Annelie Hagstedt

Annelie Hagstedt

Region Skaraborg
Företagssäljare
Telefon: 010-497 67 24
Annelie.Hagstedt@bilia.se

Dan Jernebring

Dan Jernebring

Region Mälardalen
Key Account Manager
Telefon: 010-497 25 34
dan.jernebring@bilia.se

Michael Sånglöf

Michael Sånglöf

Region Mälardalen
Företagssäljare
Telefon: 010-497 34 36
Michael.Sanglof@bilia.se