Säljare Bilia

Företag

KAM-organisationen infördes för cirka 2007 som ett komplement till både nybilsförsäljningen av konsument- och företagsbilar samt begagnat.
Tillgången till alla Bilias varumärken och tjänster ger kunden en kontaktyta för att ha finansiering, service och reparationer, däckhotell, leasing, hyrbilar, med mera. Oavsett om du är småföretagare eller vagnparksansvarig på ditt företag är Bilias företagsavdelning din perfekta partner för allt som har med ditt företags bil/bilar att göra.

Kontakta oss för en analys av ditt företags behov. Vi hjälper dig med smarta kostnadsbesparingar och kan ge ditt företag en väl anpassad vagnpark.

Region Väst

Richard Lanner 
Försäljningschef KAM 
Region Väst 
Telefon: 031-89 62 29
Richard.Lanner@bilia.se

Andreas Jönsson 
Key Account Manager 
Region Väst
Telefon: 031-89 60 34
Andreas.Jonsson@bilia.se

Jonathan Sjövall
Business Account Manager
Region Väst
Telefon: 031-89 60 96
jonathan.sjovall@bilia.se

Region Stockholm

Björn Brodin 
Försäljningschef KAM 
Region Stockholm
Telefon: 08-734 74 16 
Bjorn.Brodin@bilia.se

David Montague
Key Account Manager
Region Stockholm
Telefon: 08-734 71 13
David.Montague@bilia.se

Dennis Gammal
Key Account Manager
Region Stockholm
Telefon: 08-734 73 65
Dennis.Gammal@bilia.se

Region Syd

Magnus Winkvist
Key Account Manager 
Region Syd
Telefon: 040-31 12 29
Magnus.Winkvist@bilia.se

Peter Nyman 
Key Account Manager 
Region Syd
Telefon: 040-31 10 07
Peter.Nyman@bilia.se

Region Skaraborg 

Annelie Hagstedt 
Företagssäljare
Region Skaraborg
Telefon: 0500-47 34 24
Annelie.Hagstedt@bilia.se

Region Mälardalen 

Michael Sånglöf 
Företagssäljare
Region Mälardalen
Telefon: 016-16 85 36
Michael.Sanglof@bilia.se

Dan Jernebring 
Key Account Manager
Region Mälardalen
Telefon: 021-17 88 34
dan.jernebring@bilia.se

Se hur våra Personliga Servicetekniker arbetar

Med en Personlig Servicetekniker blir verkstadsbesöket enklare, tryggare och mer personligt.

Så här fungerar vårt däckcenter

Här kan du titta in på ett av våra däckhotell och se hur ett däckskifte går till.

Glasreparationer hos Bilia

Se hur det går till att byta vindruta och laga stenskott hos oss på Bilia. Låt oss göra reparationen, vi använder alltid samma original material som används i fabriken där bilen byggs.